Nájdite svoj domov

Zobraziť všetky nehnuteľnosti
Ponuka nehnuteľností Nehnuteľnosti na email

Rozšírené:

hotel

Hotel Oravan pod Oravským hradom

Číslo nehnuteľnosti: 825

Ponúkame na predaj Hotel ORAVAN, ktorý je výnimočná historická budova a jedna z mála zaujímavých objektov v podhradí Oravského zámku. Do obce Oravský Podzámok každoročne smerujú tisíce turistov z celého sveta. Je to jedna z najvyhľadávanejších atrakcií Slovenska a dominantou Oravského kraja.


Objekt s úžitkovou plochou 1675 m2 pozostáva z troch častí. Časť objektu je vybudovaná zo skaly (18.stor.), ďalšie časti sú tvorené plnou pálenou tehlou. Strecha je pokrytá hliníkovým plechom. Táto budova bola priebežne rekonštruovaná kde boli použité kvalitné materiály. V roku 2005 sa kompletne zateplila a taktiež bola potiahnutá nová fasáda.

Dispozične nám Hotel ponúka prvé nadzemné podlažie, kde sa nachádza recepcia s kaviarňou, zasadacia miestnosť a sanita. Na druhé nadzemné podlažie vedie zaujímavé kamenné schodisko, kde možno nájsť štýlovú reštauráciu s kapacitou cca 80 miest. V zadnej časti tohto podlažia sa nachádza osem dvojlôžkových izieb. Každá izba je vybavená kúpeľňou a WC, televízorom. Tretie nadzemné podlažie ponúka dva samostatné, vkusne zariadené apartmány. V strešnom priestore sa nachádza krov, kde sú schválené štúdia s možnosťou výstavby ďalších ubytovacích jednotiek.
Súčasťou hotela sú taktiež garáže, piváreň, klenbová vínna pivnica a parkovisko, ktoré je zabezpečené priamo pred hotelom. Celková predajná plocha pozemku tvorí 1882 m2.

Čo sa týka kúrenia, hotel nám poskytuje ústredné kúrenie, ktoré je na pevné palivo a vykuruje sa radiátormi. Objekt je napojený na obecný vodovod, elektricky vodu ohrieva 7 boilerov. Kanalizácia je riešená čističkou, ktorá patrí do vlastníctva hotelu a taktiež pozemok na ktorom sa nachádza. Elektrickú energiu zabezpečuje elektrický transformátor. Plyn je zavedený priamo na pozemku.


V blízkom okolí Oravského Podzámku čakajú na návštevníkov tohto nádherného kraja rôzne zaujímavosti a lákadlá. Neďaleké Západné Tatry, lyžiarske strediská Spálená, Kubínska hoľa, Malinô Brdo, Jasná v Nízkych Tatrách, len 2 km vzdialené rýchlo rozvíjajúce sa stredisko Racibor (www.racibor.sk) a množstvo iných regionálnych stredísk. Aquaparky
Tatralandia, Bešeňová a Oravice. Múzeum Oravskej dediny v Zuberci, Oravská priehrada, Liptovská Mara a veľa iných.

Priložené súbory

  Video súbor   Oravan
  Nezaradený súbor   hotel
VÝRAZNÁ ZĽAVA
Cena
Cena 449 000 €
Vypočítať výšku splátky

Výpočet výšky splátky

%
r.
Lokalita
Oravský Podzámok
Ponuka
Predaj
Typ nehnuteľnosti
Podnikateľské objekty
Rozloha
1882 m²
Počet poschodí
3
K dispozícii
ihneď
Využitie nehnuteľnosti
bývanie
rekreačné využitie
podnikateľské využitie
Kontakt na makléra
Nenašli ste, čo ste hľadali? Pomôže vám náš maklér.